top of page
ŞERİT.png
ŞERİT.png
cerceve_046ASF.png

GENEL BAŞKANIMIZIN
19 Mayıs Mesajı

TÜRKBİRKON GENEL BAŞKANI
HAKAN AKTÜRK' e Gençlerimizden Milli Voleybol Sporcularından 19 Mayıs Ziyareti
WhatsApp Image 2021-05-19 at 01.21.21.jp

GENEL BAŞKANIMIZIN 19 Mayıs Mesajı

TÜRKBİRKON (TÜRK DÜNYASI VE ULUSLARARASI  İŞ DÜNYASI YATIRIM BİRLİGİ KONFEDERASYONU)GENEL BAŞKANI HAKAN AKTÜRK,19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı" dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Mesajında "Bugün, Cumhuriyetimizin kurucusu  GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK 'ün Kurtuluş Savaşımızı başlatmak üzere Samsun'a çıkışının 102. yıldönümünü kutluyoruz" diyen  AKTÜRK,19 Mayıs'ın, esareti kabul etmeyen, hürriyetinden vazgeçmeyen, zulme ve zalime asla boyun eğmeyen Aziz Milletin varlık-yokluk mücadelesinin ilk adımı olduğunu bildirdi.
Mesajına "GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK' ün  önderliğinde 19 Mayıs 1919'da Samsun'da yakılan istiklal meşalesi Amasya, Sivas ve Erzurum'dan geçerek elden ele, dilden dile tüm vatan sathına yayılmıştır" diye devam eden TÜRKBİRKON GENEL BAŞKANI HAKAN AKTÜRK şöyle devam etti: Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş, Türk milletinin kurtuluş müjdesi olan 19 Mayıs, milletimiz için iftihar kaynağı, gençlerimiz için ise ibret vesilesidir. Bu aziz vatanın ecdadımızdan bizlere emanet olduğunun idraki içinde, tarihimize ve değerlerimize sadakatle sahip çıkarak, ülkemizi hep birlikte daha huzurlu günlere taşımanın gayreti içinde olacağınıza inanıyorum. Sizlerin umutla parıldayan gözlerinizde, coşkuyla çarpan kalplerinizde, aydınlık yüzlerinizde, Kurtuluş Savaşımızı zaferle taçlandıran irade, kararlılık ve inancı görüyoruz. Türkiye’nin müreffeh yarınları için umudumuz, en büyük gücümüz sizlersiniz. Bu büyük sorumluluğun bilinciyle daha çok çalışmalı, ülkenize ve milletinize faydalı bireyler olmaya gayret etmelisiniz. Bu düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, tüm gençlerimizi, tüm vatandaşlarımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum."

WhatsApp Image 2021-05-19 at 01.22.25.jp
ŞERİT.png
ŞERİT.png
bottom of page