top of page
ŞERİT.png
ŞERİT.png
cerceve_046ASF.png

Azerbaycan Silahlı Kuvvetler Günü

TÜRKBİRKON(TÜRK DÜNYASI VE ULUSLARARASI İŞ DÜNYASI YATIRIM BİRLİGİ KONFEDERASYONU)GENEL BAŞKANI HAKAN AKTÜRK AZERBAYCAN RESPUBLİKASININ SİLAHLI KUVVETLER GÜNÜNÜ KUTLADI.

WhatsApp Image 2021-06-26 at 17.44.05.jp

AKTÜRK; yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi; AZERBAYCAN CUMHURİYETİ DEVLETİ tarihinin en önemli günlerinden silahlı kuvvetler ve ordu gününü yaşıyor. Azerbaycanlı kardeşlerimizin bugün birbirini gururla tebrik etme günüdür. Bugün AZERBAYCAN CUMHURIYETİ DEVLETİ' nin cephede vatanın aziz toprakları için savaşan, canını  topraklarının kutsallığı için feda eden, en başta şehitlerimizin ruhları şad olsun mekanları cennet olsun. Vatanının bölünmez bütünlüğü  için savaşan gazilerimizin ordu günü kutlu olsun. Cephede askerlerimiz savaşırken elindeki maaşını askerlerimize cepheye gönderen 90 yaşındaki ninemizin, seher vakitlerine kadar dualar eden dedemizin ,analarımızın,  bacılarımızın, gardaşlarımızın bayramı mübarek olsun. TÜRKBİRKON GENEL BAŞKANI HAKAN AKTÜRK; Bir milletin silahlı kuvvetleri ordusu o milletin onuru şerefi namusudur gururudur. Halkı milleti ise onun güç birliği manevi desteğidir. Sayın CUMHURBAŞKANIMIZ İLHAM ALİYEV MUZAFFER ALİ BAŞKOMUTAN önderliğinde milleti ile büyük bir zafere imza atmış ve tarih sayfalarına milletinin ve kendinin adını altın harflerle yazdırmıştır. Bu şanlı zafer DÜNYA DEVLETLERİ arasında büyük yankı uyandırmıştır. AZERBAYCAN CUMHURİYETİ DEVLETİ orduları ALİ BAŞ KOMUTAN başta olmak üzere ŞEHİDİ,GAZİSİ ve MİLLETİ ile büyük bir zafere, onurlu  bir galibiyete imza atıp tüm dünyaya Türk'ün savaşmaktan yana olmadığını, kardeşlikten, birlikten, beraberlikten yana olduğunu ancak TÜRK SAVAŞIRSA Dünya'nın ŞAH DAMARINI KESECEGİNİ göstermiştir. AZERBAYCAN CUMHURİYETİ Devleti'nin silahlı kuvvetler gününü kutluyorum. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, Gazilerimize ve ailelerine acil şifalar diliyorum. GALİBİYETİNİZ ORDULARINIZ ile  MUZAFFER, SEVİNÇLERİNİZ DAİM OLSUN.KARABAG AZERBAYCANDIR. Sözlerime son verirken Ya Rabbi, işittik ve itaat ettik.
Allah muhakkak işinde galiptir.
Görünen ne olursa olsun, kim yenerse yensin, kim yenilirse yenilsin, galip olan, hakim olan, yapan ve yaptıran Sen’sin. Bizleri dünya  vatansız ahirette imansız bırakma Allah'ım. diyerek ünlü şairimizin sözleri ile bitirmek istiyorum. Bastığın yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tanı:
Düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı..

WhatsApp Image 2021-06-26 at 17.45.28.jp
WhatsApp Image 2021-06-26 at 17.05.40.jp
WhatsApp Image 2021-06-26 at 17.07.11.jp
WhatsApp Image 2021-06-26 at 17.46.48.jp
WhatsApp Image 2021-06-26 at 17.05.57.jp
WhatsApp Image 2021-06-26 at 17.07.58.jp
bottom of page