top of page
WhatsApp Image 2022-04-23 at 14.32.39.jpeg

TÜRKBİRKON(TÜRK DÜNYASI VE ULUSLARARASI İŞ DÜNYASI YATIRIM BİRLİGİ KONFEDERASYONU GENEL BAŞKANI HAKAN AKTÜRK  19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI YAYIMLADI. 19 Mayıs 1919 

TÜRKBİRKON GENEL BAŞKANI AKTÜRK, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama mesajında; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkması, millet iradesine dayanan tam bağımsız devlet kurma yolunda atılan ilk adım olmuştur. Bağımsızlığımızın önündeki tüm engelleri yok eden onurlu ve şanlı bir mücadelenin başlangıcı olan 19 Mayıs en karanlık anlarda bile yurt sevgisiyle omuz omuza mücadele edenlerin tarihidir. 

Tarihe gömülmek istenen bir milletin küllerinden tekrar doğuşu, özgür ve müreffeh yarınlara yürüyüşünün sembolü olan 19 Mayıs 1919’da tutuşturulan özgürlük ve bağımsızlık meşalesi, milletimizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma mücadelemizde ilelebet yolumuzu aydınlatacaktır. 
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün milli mücadeleyi başlattığı bu günün, aynı zamanda, istikbalimizin sembolü olan gençlerimize ‘Gençlik ve Spor Bayramı’ olarak armağan edilmesi de ayrı bir önem taşımaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti Türk gençliğine emanet edilmiştir ve ülkemizin geleceği, kendini her anlamda çok iyi yetiştirmiş gençlerimizin ellerinde şekillenecektir. Gençlerimize güveniyor, 103 yıl önce yakılan bağımsızlık meşalesini layıkıyla geleceğe taşıyacaklarına inanıyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin ve yüce TÜRK MİLLETİNİN   19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.” İfadelerine yer verdi.

Annelerimizin hatırlanmalarının yalnızca bir günle sınırlı kalmaması gerektiğini ifade eden GENELBAŞKAN AKTÜRK, bütün annelerin Anneler Günü'nü canı gönülden kutladığını bildirerek şunları söyledi:       

“HAKLARINI ÖDEMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL”

“Onlar ki, karşılıksız sevginin, karşılıksız fedakarlığın, karşılıksız bağlılığın eşsiz temsilcileridir. Karşılıksız sevgileriyle bizleri büyüten annelerimizin haklarının ödenmesi asla mümkün değildir.
Her türlü zorluğa göğüs geren, her çilenin üstesinden gelen, sabır abidesi annelerimiz, en büyük değerlerimizdir.

Geleceğimizin hazırlayıcısı olan annelerimizin yol göstericiliğine ve öğütlerine birer evlat olarak her yaşta büyük ihtiyacımız bulunuyor.

“ANALARIMIZ EN DEĞERLİ HAZİNEMİZ”

Annelerimizin en değerli hazinemiz olduğunu asla unutmadan onlara her zaman saygıyla yaklaşmamız da en öncelikli sorumluluğumuzdur. Yemeyen yediren, giymeyen giydiren, büyük emeklerle bizleri büyüten annelerimizin Anneler Günü'nü canı gönülden kutluyorum. Evlatlarını genç yaşta aziz vatan topraklarına emanet eden şehit analarımıza da saygı ve sevgilerimi sunuyor, her zaman yanlarında olduğumuzu bu vesile ile bildirmek istiyorum.Bu anlamlı günün sevgili annem ve kızkardeşlerimin  şahıslarında, hayata gözlerini yummuş tüm anneleri rahmetle, minnetle yâd ederken, fedakar, cefakar annelerimizin Anneler Gününü kutluyor, sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum.

bottom of page