top of page
WhatsApp Image 2022-06-06 at 12.34_edited.jpg

TÜRKBİRKON'DAN 15 TEMMUZ DESTANI
 

TÜRKBİRKON (TÜRK DÜNYASI VE ULUSLARA4ASI İŞ DÜNYASI YATIRIM BİRLİGİ KONFEDERASYONU) GENEL BAŞKANI HAKAN AKTÜRK 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ KAPSAMINDA BİR MESAJ YAYIMLADI.HAKKIDIR, HÜR  YAŞAMIŞ  BAYRAGIMIN HÜRRİYET; HAKKIDIR, HAKK’A TAPAN MİLLETİMİN İSTİKLAL.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TÜRK DÜNYASI'nın  güzide ve seçilmiş KONFEDERASYONU TÜRKBİRKON'UN GENEL BAŞKANI HAKAN AKTÜRK mesajında şu ifadelere yer verdi;Bu vatana hizmet de, uğrunda şehadet de boynumuzun borcudur! Türkiye Cumhurıyeti Devleti Bayrağı'nın altında canlarını bu kutsal topraklar için seve seve veren  Şehitlerimize rahmet, gazilerimize şükranlarımı ileterek başlamak istiyorum.Hürriyetine aşık bir milletin direniş destanıdır 15Temmuz...Türkiye'nin egemenliğine vurulmak istenen darbeye karşı, kararın millette olduğunu tüm dünyaya ilan ettiğimiz gündür  15 Temmuz..15 Temmuz gecesi milli iradeyi yok sayarak yola çıkanlar, milli birlik ve beraberliğimizin teminatı olan halkımızın kutlu direnişi ile karşılaşmışlardır. Bu şanlı direnişin destanını yazan kahramanlarımızı selamlıyorum. Bağımsızlığımız ve demokrasimizin geleceği için caddelerde, sokaklarda, meydanlarda el ele, omuz omuza tarihî bir mücadele verdi milletimizin evlatları..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TÜRK DÜNYASI VE ULUSLARARASI İŞ DÜNYASI KONFEDERASYONU  GENEL BAŞKANI AKTÜRK sözlerine şu ifadelerle devam etti.Bayrağımız için, ezanımız için, bağımsızlığımız için hain cuntacı teröristlere karşı tüm milletimizin topyekûn milli mücadele destanı yazdığı gün; 15 Temmuz!"Önce Vatan!" diyerek ülkesi için canını siper eden kahramanlar, tarihe adlarını destanla yazdılar.. Darbeci hainlere geçit vermediler. Bayrağımızı yere düşürmediler. 15 Temmuz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyorum.Bız yüce TÜRK MİLLETİ'nin evlatları olarak BAŞİMIZDA TAŞIN ALTINDADIR  GÖVDEMİZDE;BİZLER VAROLDUGUMUZ SÜRECE BAYRAGIMIZ İNMEYECEK EZANIMIZ DİNMEYECEK VE DALGALANACAK ŞANLI BAYRAGIMIZ GÖKYÜZÜNDE.Dedi.

bottom of page