top of page
ŞERİT.png
ŞERİT.png
cerceve_046ASF.png

AZERBAIJAN

TÜRKBİRKON GENEL BAŞKANI
HAKAN AKTÜRK' den anlamlı buluşma.
Untitled-1cgk.png

TÜRK DÜNYASI TÜRKBİRKON' DA BİRLEŞİYOR

TÜRK DÜNYASI TÜRKBİRKON' DA BİRLEŞİYOR. TÜRKBİRKON GENEL BAŞKANI HAKAN AKTÜRK BERABERİNDEKİ HEYET İLE BİRLİKTE DOĞU TÜRKİSTAN CUMHURİYETİ CUMHURBAŞKANI ABDULVALİ BUĞRAHAN OSMAN'ı ZİYARET ETTİ.

TÜRK DÜNYASİ TÜRKBİRKON' DA BİRLEŞİYOR. TÜRKBİRKON( TÜRK DÜNYASI VE ULUSLARARASI İŞ DÜNYASI YATIRIM BİRLİĞİ KONFEDERASYONU)GENEL BAŞKANI HAKAN AKTÜRK BERABERİNDEKİ HEYET İLE BİRLİKTE DOĞU TÜRKİSTAN CUMHURİYETİ CUMHURBAŞKANI ABDULVALİ BUĞRAHAN OSMAN'ı ZİYARET ETTİ.

Yapılan istişare toplantısında DOĞU TÜRKİSTAN CUMHURİYETİ'NİN 250 yıllık yaşadığı zulüm ele alındı. TÜRKBİRKON GENEL BAŞKANI HAKAN AKTÜRK, DOĞU TÜRKİSTAN Kanayan yaramız, Güneşin doğduğu fakat ne acıdır ki  insanlığın battığı yerdir DOĞU TÜRKİSTAN.

Öz yurdunda. esir olarak 250 senedir zulüm görmektedir. Milyonlarca insan katledilip şehit edilmiştir. KUR'AN OKUMAK, NAMAZ KILMAK, ORUC TUTMAK, kısacası Müslüman olmak suÇtur kadim yurt DOĞU TÜRKİSTAN DA. AKTÜRK, Sözlerine şöyle devam etti; Dünya sessizdir dünyada güç ve denge siyaseti hakimdir kadim bir millet yok edilmektedir. ÇİN tarafından yutulmak istenmektedir. sayın CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN, In dünya siyaset arenasında söylediği  gibi DÜNYA BEŞTEN BÜYÜKTÜR sözleri  tüm İSLAM VE TÜRK  ülkelerine örnek alınacak  mahiyette bir derstir. Güneş balçıkla sıvanmaz.DOĞU TÜRKİSTAN'da yaşanılanlar sivil toplum örgütlerince dünya gündemine taşınmalı dünya kamuoyuna duyurmalıdır. TÜRKBİRKON(TÜRK DÜNYASİ VE ULUSLARARASI İŞ DÜNYASI YATIRIM BİRLİĞİ KONFEDERASYONU) Dünyadaki tüm Müslüman ülkelerinin tüm Müslüman milletlerinin  bugüne  kadar yanında olduğu gibi ; DOĞU TÜRKİSTAN CUMHURİYETİ' ninde bu onurlu mücadelesinde yanında olmaktan onur duyacaklarını fade etti.Toplantı sonucunda DOĞU TÜRKİSTAN CUMHURİYETİ VE TÜRKBİRKON(TÜRK DÜNYASI VE ULUSLAR ARASI İŞ DÜNYASI YATIRIM BİRLİĞİ KONFEDERASYONU) ile ortak hareket etme kararı aldı. Toplantı yapılan plaket töreni ve hediyeleşmenin ardından sona erdi.

WhatsApp Image 2021-05-06 at 01.23.26.jp
WhatsApp Image 2021-05-06 at 01.22.24.jp
WhatsApp Image 2021-05-06 at 01.21.00 (1
WhatsApp Image 2021-05-06 at 01.20.59.jp
ŞERİT.png
ŞERİT.png
bottom of page