top of page
BAYRAM.png
WhatsApp Image 2022-05-01 at 17.13.31 (1).jpeg

Genel Başkanımız' dan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

TÜRKBİRKON (TÜRK DÜNYASI VE ULUSLARARASI İŞ DÜNYASI YATIRIM BİRLİGİ KONFEDERASYONU )RAMAZAN BAYRAMI MESAJI YAYIMLADI.TÜRK DÜNYASI  VE ULUSLARARASI İŞ DÜNYASI'NIN ÖNDE GELEN SİVİL TOPLUM KURULUŞLARIN'DAN OLAN  TÜRKBİRKON  GENEL BAŞKANI HAKAN AKTÜRK 

TÜRKBİRKON (TÜRK DÜNYASI VE ULUSLARARASI İŞ DÜNYASI YATIRIM BİRLİGİ KONFEDERASYONU )RAMAZAN BAYRAMI MESAJI YAYIMLADI.TÜRK DÜNYASI  VE ULUSLARARASI İŞ DÜNYASI'NIN ÖNDE GELEN SİVİL TOPLUM KURULUŞLARIN'DAN OLAN  TÜRKBİRKON  GENEL BAŞKANI HAKAN AKTÜRK yayımladığı mesajında; Rahmet, merhamet ve bereket ayı olan Ramazan-ı Şerif’in sonuna gelerek; hamdolsun, millet olarak sevgiyle, muhabbetle kucaklaşacağımız bir bayrama daha kavuştuk.Ramazan Bayramınızı kutluyor; bu mübarek günlerin, tüm İslam alemiyle birlikte bizlerin de birliğine, beraberliğine, kardeşliğine vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan diliyorum.

Maalesef dünyanın pek çok yerinde Müslümanlar, bu bayrama da boynu bükük, yüreği yaralı, gözleri yaşlı şekilde giriyor.Irak, Suriye, Filistin, Yemen, Mısır, Libya,Doğu Türkistan ve Somali başta olmak üzere, tüm İslam coğrafyasında kardeşlerimizin içinde bulunduğu durum, bizleri de derinden etkiliyor, sevincimizi gölgeliyor. İnşallah, bu mübarek günler, kardeşlerimizin kurtuluşuna; tüm insanlığın huzur ve güven içinde geleceğe umutla bakabilmesine vesile olur. Biz, ülke ve millet olarak, ilgili kamu kurumlarımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla, her zaman olduğu gibi, Ramazan ayı boyunca da dünyanın dört bir yanında kardeşlerimizle dayanışma içinde olmaya çalıştık.
Ulaşabildiğimiz tüm mağdurlara ve mazlumlara, hiçbir ayrım yapmaksızın, yardım eli uzatmanın çabası içinde olduk. Bundan sonra da aynı anlayışla yolumuza devam edeceğiz. Bu hizmetlerin ifasında görev alan herkese şükranlarımı sunuyorum.AKTÜRK, Sözlerime rahmetli Abdurrahim Karakoç’un bir dörtlüğüyle son vermek istiyorum:Âlem-i İslâm’a rahmet su gibi
Aksın, BAYRAM OLSUN BAYRAMLARINIZ.
Evleriniz cennet kokusu gibi
Koksun, BAYRAM OLSUN BAYRAMLARINIZ.”
Bu çerçevede özellikle çocuklarımızın aileleriyle birlikte, bayramı bayram gibi geçirmelerini diliyorum.
Bir kez daha ülkemizde ve yurt dışında bulunan vatandaşlarımızın; tüm İslam âleminin Ramazan Bayramını kutluyor; bayram bereketinin kalplerimizi coşturmasını, umutlarımızı yeşertmesini Allah’tan temenni ediyorum.
Kalın sağlıcakla.”

bottom of page