top of page
logo_türkbirkon.png
GBN.png

HAKAN AKTÜRK

Genel Başkan

cerceve_046.png

Aslen Erzurum’ lu olan Hakan AKTÜRK, Erzurum’un Olur ilçesinde doğdu. İlk, orta, lise öğrenimi Ankara’ da bitiren Aktürk, Üniversite öğrenimi de Ankara’ da tamamladı.
Gençlik yıllarından itibaren sosyal hayat ve siyasetle iç içe bir yaşamı tercih eden Aktürk, disiplinli ekip çalışmasının ve takım ruhunun önemini kendisine çok genç yaşlarda öğreten boks ve taekwondo olimpik spor dalları ile profesyonel olarak ilgilendi. Aynı zamanda Genç bir idealist olarak memleket meseleleri ve toplumsal sorunlarla ilgilenen Hakan AKTÜRK’ ün aktif politikaya 1999 yılında adım attığı dönemlerde Milliyetçi Çalışma Partisi (MÇP) Genel Başkanı Rahmetli Alparslan TÜRKEŞ ve Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Rahmetli Muhsin YAZICIOĞLU kendisine örnek aldı. Aydınlık ve sürekli kalkınan bir Türkiye idealiyle, vatan ve bayrak sevdasını yer aldığı her platformda ATATÜRKÇÜ duruşunu ön plana çıkararak çağdaş çizgisini tamamladı. Emin adımlarla iş yaşamında siyasetin tabana yayılarak geniş halk kitleleri tarafından benimsenip itibar görmesi yolunda önemli adımlar attı. İş dünyasında yaptığı başarılı çıkışlarla görev aldığı sivil toplum örgütlerinde de üstün başarı ödüllerine layık görüldü. Ankara’ nın tanınmış iş adamlarından olan Aktürk, iş yaşamındaki yapılanmada siyasî yeteneği, ekip çalışmasına verdiği önem, insan kaynakları ve malî konulardaki başarılı yönetimiyle eğitim, siyaset ve sağlık sektörlerinde şirket kuruculuğu yaparak Ankara kulislerinde yer aldı. Ankara nezdinde büyük bir güven kazandı.

 

WhatsApp Image 2022-06-06 at 12.34.29.jpeg


AKTÜRK, genç yaşta iş adamları ve siyaset dünyasında dönüm noktası olarak nitelendirdiği başarılı girişimlerine akılcı siyasi politikası ve yoğun ziyaret- temas trafiğiyle birçok başarılı projeye imza atarak yer aldı. İş yaşamında verimli ilişkiler geliştirerek dernek federasyon, konfederasyon ve sivil toplum örgütlerinde üstün başarı ödüllerine layık görüldü. Siyasi dinamikleri harekete geçiren birçok kamu kurum ve kuruluşlarından ve sivil toplum örgütlerinden ‘Yılın Siyasi Danışmanı’ ve ‘Yılın İş Adamı Ödüllerini’ layık görüldü, iş hayatında gelişimine katkı sağlayan tecrübeli kadrolarla yatırımlarına devam etti.  
Aktürk ‘ün ticaret yeteneği ve siyasal gücü, yalnız içinde bulunduğu iş hayatında değil, siyasi çevrelerde tecrübesi ve çizgisi ile  adından sıklıkla  söz ettirdi. Aynı zamanda İngilizce, Rusça, Almanca ve Fransızca dillerini bilen Aktürk, yaptığı çalışmalarla alanında hissedilir fark yaratarak, TÜRKBİRKON(TÜRK DÜNYASI VE ULUSLARARASI  İŞ DÜNYASI YATIRIM BİRLİĞİ KONFEDERASYONU) Büyük Olağan Genel Kurulun nezdinde büyük bir güven kazanarak, yapılan seçimle oyların tamamını  alarak Genel Başkan seçildi.

cerceve_046.png
bottom of page