TÜRKBİRKON GENEL BAŞKANI HAKAN AKTÜRK yaptığı açıklamada;öncelikle sayın büyükelçimiz MEAS KIM HENG ‘e kabulünden dolayı teşekkür ederim. KAMBOÇYA KRALLIĞINA iş adamlarımız ile birlikte yapacağımız ziyaret öncesinde kendisi ile bir istişare toplantısı yaptık. Yaptığımız bu istişare toplantısında KAMBOÇYA KRALLIĞI’nın tekstil ve turizm sektörlerinde anıldığı ancak gelişen her ülke gibi her alanda desteğe ve yatırıma ihtiyaç duyulduğu dile getirildi. YAZILIM, ENERJİ, BİLİŞİM VE SAVUNMA SANAYİ alanlarındaki açığın kapatılması için TÜRKBİRKON bünyesindeki iş adamlarının hazır olduğunu dile getiren AKTÜRK güzel projelerin altına KAMBOÇYA KRALLIĞINDA DA İMZA ATMAK İSTEDİĞİNİ SÖYLEDİ. Toplantı da KAMBOÇYA KRALLIĞI ANKARA BÜYÜKELÇİSİ MEAS KIM HENG TÜRKBİRKON (TÜRK DÜNYASI VE ULULSLARARASI İŞ DÜNYASI YATIRIM BİRLIĞİ KONFEDERASYONU’NU misafir etmekten onur duyduk.

TÜRKBİRKON GENEL BAŞKANI sayın HAKAN AKTÜRK ‘ün TÜRK DEVLETLERİ arasındaki başarılı projelerini takip ediyoruz kendisini tebrik ediyorum. Ülkemize yapacağı ziyaret bizim için sevindirici ve onur vericidir. İş dünyasının önde gelen kuruluşu TÜRKBİRKON’a ve bu önemli Konfederasyonunun İş insanlarına tam destekle arkasında olduğumuzu belirtmek isterim. Ülkemize yapacağı bu önemi ziyarette tüm birimlerimiz olarak desteklemeye hazırız. TÜRK DÜNYASI’na büyük emek harcayan konfederasyon çalışanlarına ve TÜRK DÜNYASINA hizmet eden değerli GENEL BAŞKANI sayın HAKAN AKTÜRK’e başarılarının devamını diliyor ve en kısa zamanda ülkemizde ağırlamak misafir etmek istiyoruz dedi.140230 of

Toplantı fotoğraf çekimi , plaket takdimi ve karşılıklı hediyeleşmenin ardından sona erdi. Toplantıya TÜRKBİRKON GENEL SEKTETERİ BİRŞAN GÖKTAŞ ve KORUMA MÜDÜRÜ FURKAN ATA’ ve KAMBOÇYA KRALLIĞI TİCARi ATEŞESİ NUON PHANITH iştirak etti.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *