Türk Dünyası Ve Uluslararası İş Dünyası Yatırım Birigi Konfederasyonu(TÜRKBİRKON) Genel Başkanı Hakan AKTÜRK Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Kemal KÖPRÜLÜ ‘yü ziyaret etti.

Ziyaret kapsamında Genel Başkan AKTÜRK ve beraberindeki heyet ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliginde Yapılan toplantıda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti diplomatları da  hazır bulundu.

TÜRKBİRKON Genel Başkanı Hakan Aktürk yaptıgı açıklamada, “Tüm yönetim kurulumuz ve iş adamlarımız ile yavru vatanın her daim yanında olacagız. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Devleti’nin birliğini beraberliğini kardeşligini güçlendirecek ticari,sosyal sorumluluk ve kültürel faaliyetlerde ve projelerde herzaman hazırız. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti bizim kırmızı çizgimizdir. Ankara Büyükelçimiz sayın Kemal KÖPRÜLÜ ile birlikte  her türlü işbirligi ve destege TÜRKBİRKON ailesi olarak yanlarında hazır olduğumuzu  bildirdik. Gorüşmede her iki devletin ekonomisine katkı sağlayacak projelerde birlikte hareket etme kararı aldık. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne iş adamlarımız ile yapacağımız ziyarette hangi sektörel alanlarda olması gerektiği konusunda istişare de bulunduk. Büyüyen, gelişen Türk devletlerinin güçlü birliktelikler ile uluslararası iş arenasında öncü olması kanaatiyle değerlerimize sahip çıkarak güçlü bir Türk birligine bir meşale de birlikte yakma kararı verdik.” dedi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ankara Büyülelçisi Kemal KÖPRÜLÜ ise yaptığı açıklamada, “Türk Dünyası ve Uluslararası İş Dünyası Yatırım Birligi Konfederasyonu (TÜRKBİRKON) genel başkanına nazik ziyaretleri için teşekkür ederim. Bünyasinde barındirdıgı İş adamları ile  TÜRKBİRKON ailesinin türk devletlerinde öncü adımlar attığını yakinen takip ediyoruz . Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti”nin bu güzide konfederasyonumuza kapıları herzaman açıktır.Ülkemize yapacakları ziyaret için gereken tüm çalışmayı bizzat yöneterek orada dogru projelere imza atmalarını sağlayacağım. Desteklerimi en üst seviyede iş adamlarimiza kanalize olarak göstereceğim.. İki ülke içinde hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Toplantı, karşılıklı plaket takdimi, fotoğraf çekimi ve hediyeleşmenin ardından sona erdi.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *